09120611795

تاثیر فیلم دیجیتال بر فرهنگ روزمره ی ما قابل انکار نیست. سایت های به اشتراک گذاری ویدئو آنلاین مانند یوتوب، ویمئو و آپارات در ایران مخاطبان فراوانی تا حد چند میلیون در ماه دارند. با متداول شدن ویدئوهای دیجیتال ورود این بستر آشنا و پرکاربرد به دنیای آموزش دور از انتظار نبود. امروزه دانش‌آموزان از ویدئوهای آموزشی به عنوان ابزاری برای یادگیری هر چیزی استفاده می کنند. به طور قابل توجه، نسل جدید ۹۲% مخاطبان مشاهده کننده را تشکیل می دهند. موضوعات انتزاعی که آموزش و یادگیری آن ها پیش از این دشوار به نظر می رسید حال با بهره گیری از ویدئوهای آموزشی در دسترس تر و قابل درک تر هستند.

مطالعات نشان داده است که استفاده از فیلم های کوتاه امکان پردازش موثرتر و یادآوری بهتر را فراهم می کند. صوتی تصویری بودن ویدئوها منجر به جذب مخاطبان بیشتر می شود و به هر کاربر اجازه می دهد اطلاعات را به شکلی که برای خودش مناسب تر است پردازش کند.

موسسات آموزشی خود را موظف به تامین نیاز روزافزون به ویدئوهای آموزشی با کیفیت بالا، دوره های آموزشی آنلاین و در دسترس می دانند. در واقع بسیاری از موسسات در تلاش برای ساخت ویدئوهای آموزشی مخصوص به خود هستند؛ ایده ای که در ضمن دلهره آور بودن، می تواند تجربه ای مثبت و لذت بخش محسوب شود.

قطعا در هر زمینه از کسب و کاری که در آن متخصص هستید موضوعاتی وجود دارد که طرفداران و علاقه مندان زیادی به دنبال یادگیری آن ها هستند.  کافیست با تحقیق و جستجو در اینترنت بویژه در انجمن های گفتگو این موضوعات و سوالات را پیدا کنید و در قالب یک ویدیوی آموزشی به آموزش و پاسخ به این سوالات بپردازید و همیشه با توجه به نیاز کاربران محتوا تولید کنید. مطالعات نشان می‌دهد که ۷۴ درصد از کاربرانی که ویدیو توضیح یک محصول را تماشا می‌کنند، متعاقب آن محصول را خریداری کرده‌اند. بنابراین بهترین شروع برای یک کسب و کار، ساختن فیلم‌های هیجان انگیز برای محصولات است. وقتی که بحث استفاده از فیلم برای معرفی یک محصول پیش می‌آید، همه چیز جدید است! از قالب فیلم بگیریم تا کاراکترها و محصولات، که احتمالاً نمونه مشابه آن در اینترنت وجود نخواهد داشت. بنابراین مشتری احساس می‌کند که این فیلم تبلیغاتی صرفاً برای او ساخته شده است و با علاقه بیشتری به آن نگاه می‌کند. این همین دلیل است که ۵۷ درصد از مشتریان و مصرف کنندگان اعلام کردند که فیلم‌ها به آنها اعتماد بیشتری برای خرید آنلاین می‌دهند پس  این نکته را همیشه در نظر داشته باشید که تولید ویدیوی آموزشی متناسب با نیاز مخاطبانتان میتواند درصد بیشتری از تعهد و رضایت مندی آن ها را جذب و به واسطه آن افزایش فروش بیشتری را در برخواهد داشت. 

ساخت ویدیو و فیلم آموزشی یک کار ساده و پیش پا افتاده ای نیست. وقتی شروع به ضبط یک ویدیوی آموزشی می کنید سختی های این کار را می بینید و تنها با تمرین کردن مداوم می توانید یک فیلم آموزشی به صورت حرفه ای طراحی و بسازید. بازار آموزش ویدیویی و آنلاین در ایران یک بازار رو به رشد است که در سال های آینده حجم زیادی از محتوای آموزشی به شکل ویدیویی در اینترنت قابل دسترسی خواهد بود اگر تصمیم جدی برای ورود به این بازار گرفته اید همین حالا زمان شروع کار است. تیم تبلیغات دیجیتال رسانیک آماده ی ساخت و تولید ویدیوهای اموزشی برای تمامی شغل ها و کسب و کارهای مختلفی است که مخاطبینشان برایشان ارزشمند هستند و به فکر تولید ویدیو های آموزشی برای آن ها می باشند.

مدل های مختلف تولید ویدیوی آموزشی به شرح زیر است.

  • ویدیو معرفی محصول: این ویدئوها بیشتر برای توصیف و معرفی یک محصول ساخته می‌شوند و معمولاً توسط فروشگاه‌های در رسانه‌های مختلف مانند یوتیوب و آپارات گذاشته می‌شوند تا به نوعی تبلیغ محصول آنها باشد.
  • ویدیو معرفی برند: این ویدیوها برای معرفی یک برند خاص ساخته می‌شوند و ممکن است توسط خود برند یا افراد بازاریاب مورد استفاده قرار گیرند.
  • ویدیو رویدادها و وقایع: این ویدیوها توسط برخی شرکت‌های یا حتی رسانه‌های عمومی برای اطلاع‌رسانی در مورد یک رویداد یا وقایع خاص تولید می‌شوند. نمونه ویدیوهای معرفی رویدادهای سالانه از این موارد هستند.
  • ویدیو مربوط به مصاحبه‌های تخصصی: در این ویدیو، یک مصاحبه تخصصی در رابطه با یک محصول یا یک اختراع صورت می‌گیرد و برخی اطلاعات فنی در مورد آن ارائه می‌شود.
  • ویدیوهای آموزش و راهنمای استفاده از محصول و یا خدمات یک شرکت: این مورد هم مانند ویدیو معرفی محصول است و ممکن است در رابطه با آموزش و راهنمای استفاده از یک محصول یا خدمات یک شرکت تولید شود که امروزه در اکثر فروشگاه‌های اینترنتی از آنها استفاده می‌شود.