در حال حاضر افراد بسیاری با عبارت بازاریابی محتوایی آشنا هستند اما اینگونه متوجه شده‌اند که به معنای تولید محتوا و به اشتراک گذاشتن آن در رسانه‌های مختلف است. این تنها بخشی از تعریف است، اینکه چه محتوایی باید تولید شود و این محتوا در چه رسانه‌ای منتشر گردد بخش مهم دیگر بازاریابی محتوایی را تشکیل می‌دهد.

تولید محتوای با کیفیت و اصولی بهترین راهکار جذب مخاطب وفادار است.  اگر به محتوای تولید شده در کسب وکارهای مختلف دقت کرده باشید، حتما به این نتیجه رسیده‌اید که محتوای تولید شده بیشتر برای تبلیغ محصولات یا خدمات است و به گونه‌ای نیستند که نیازها و مشکلات مخاطبان را برطرف کنند. صاحبان کسب‌وکار باید این موضوع را در نظر بگیرند که اگر محتوایی که تولید می‌کنند براساس نیازهای مخاطبان باشد به طور حتم می‌توانند مخاطبان بیشتری را جذب کنند و همان مخاطبان را به مشتری و مشتری را به مشتری وفادار تبدیل کنند. از آنجا که محتوای خوب کاربران را جذب میکند، و جذب کاربر نیز هدف تمام شاخه های بازاریابی است، لذا تولید هدفمند محتوا برای افزایش بازدید و توجه کاربران را بازاریابی محتوا محور یا Content marketing می نامند. در بازاریابی محتوایی که یکی از زیرمجموعه های بازاریابی دیجیتال است، سعی میشود محتواهای استاندارد با رعایت تمام قواعد نگارش متن، استفاده بهینه از تصاویر، ویدئو، اینفوگرافیک، پادکست و… تدوین و منتشر شود. بدین ترتیب گام بلندی در جهت جلب نظر مخاطب و تبدیل بازدیدکننده به هوادار دائمی برداشته می شود. انتشار محتوای ارزشمند، موجب اعتماد کاربر به شما شده و از تخصص شما در حوزه کاریتان مطمئن می شود.

باید توجه داشت که هر مطلبی را نمیتوان برای بازاریابی محتوایی مناسب دانست. متن ها باید دارای اسکلت بندی مشخصی باشند، استفاده از تصاویر باید مرتبط و بجا باشد، اینفوگرافیک ها باید واضح و راهگشا باشند. در واقع هر نوع محتوا، استانداردهای مخصوص به خود را برای گرفتن بازخورد و نتیجه ی دلخواه دارد. به طورکلی در بازاریابی محتوایی باید محتواهایی که ارائه می‌شوند به گونه‌ای باشند که مخاطبان به‌راحتی با آن ارتباط برقرار‌کنند و برای آنها مفید باشد. اگر محتوای تولید شده باارزش و منحصر به فرد باشد، مطمئنا در رسانه‌های مختلف به اشتراک گذاشته خواهد شد. محتوای تولید شده می‌بایست برای مخاطبان جذاب، قابل اشتراک گذاری و از همه مهم‌تر، آگاهی بخش باشد تا از این طریق بتوانند به این نتیجه برسند که محصولات یا خدمات شما همان چیزی است که مدنظرشان بوده‌است.

ویژگی های محتوای تولید شده

1. به مخاطبانتان آگاهی دهد
باید تمام تلاش خود را کرد تا به مشتریانمان آگاهی بدهیم تا از این طریق بتوانند زندگی بهتری بسازند، مشاغل بهتری را پیدا کنند و یا کسب وکارشان را به بهترین نحو توسعه دهند.
2. مطالب سرگرم کننده ارائه دهد
با تولید محتوای سرگرم کننده می‌توان تعامل عاطفی با مشتریان خود پیدا کرد و مخاطبان راجذب کسب وکارکرد.
3. در مخاطب اشتیاق ایجاد کند.
می بایست محتواهایی تولید کنیم که اشتیاق مخاطبان را به محصولات و خدمات ما برانگیزد. این محتوا باید بگونه‌ای با کیفیت و با ارزش باشد که مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد.

تفاوت محتوا و بازاریابی محتوا

هرگونه کلمه، تصویر، صوت، ویدئو و …که می‌تواند شخص را درگیر کند را محتوا می‌نامند. منظور از محتوا، محتوای منحصربه فرد، گیرا و آگاهی‌بخش است. بازاریابی محتوایی باید با کسب‌وکار شما کاملا مرتبط باشد و با این هدف تولید شود که نتایج سودآوری را برای شما ایجاد کند. همان گونه که متوجه شدید بازاریابی محتوا یک علم است و نیازمند به تجربه و تخصص افراد آموزش است.

بازاریابی محتوایی

مجموعه تولید محتوا و تبلیغات دیجیتال رسانیک با تیمی مجرب از نویسندگان و تولید کنندگان محتوا، شرایط بازاریابی محتوایی ایده آلی را برای کسب و کار شما فراهم میکند.

در content marketing اقدام به تولید محتواهای مرتبط با کسب و کار شما و انتشار آنها درشبکه های اجتماعی می شود. بدین ترتیب شما میتوانید تعداد بیشتری از مخاطبان را بهسمت کسب و کار خود کشانده و خدمات یا محصولات خود را به آنان معرفی کنید.

نکته مهم در موفقیت بازاریابی محتوایی، تدوین استراتژی درست برای تولید محتواست. در این راستا رسانیک ابتدا کسب و کار و فضای تجارت شما را بررسی میکند. وضعیت فعلی شما را در میان رقبایتان تحلیل کرده و به شناسایی نقاط ضعف و قوت شما میپردازد. سپس هدفگذاری کوتاه مدت و بلند مدت انجام داده و در جهت تحقق اهداف تعیین شده اقدام به تولید محتوا می کند.

تولید محتوا مناسب با هدفی که در بازار دارید انجام میشود. برای مثال فرض کنیم که شما کسب و کاری در زمینه تولید و فروش لوازم منزل دارید؛ تصمیم میگیرید که بازار فروش “مبلمان راحتی” را تصاحب کرده و کسانی که به دنبال خرید این محصول هستند را به سمت خود جذب کنید.

در این حالت ابتدا کلمات کلیدی مرتبط با هدفتان که مخاطبان شما به دنبال آن هستند را شناسایی می کینم، سپس محتوای مفید که پاسخگوی نیازهای مخاطب در این زمینه است تهیه و تدوین میشود. پس از مدتی شما به مرجعی قابل اطمینان در زمینه “مبلمان راحتی” تبدیل میشود و میتوانید با بکارگیری تکنیک های فروش، مخاطب خود را به خریدار محصولتان تبدیل کنید. به بیان دیگر تبدیل بازدیدکننده به مشتری یکی از اصلی ترین اهداف بازاریابی محتوایی است.

شما صاحب هر نوع کسب و کاری که باشید می توانید از خدمات تولید محتوایی ما بهره مند شوید و روزانه بر مشتریان خود بیافزایید.

برای سفارش تولید محتوا می توانید روی فرم کلیک و آن را تکمیل نمایید و منتظر تماس ما باشید.