09120611795

فروش به مشتریان فعلی کار ساده‌ای است. برای جذب مخاطب جدید باید از ترفندهای جذب مخاطب استفاده کنید. اکثر مشتریان فعلی می دانند که شما راه‌ حل بالقوه‌ی مشکل ‌شان هستید. اما حالا باید سراغ افراد جدید بروید و با پرسیدن سوالات مناسب خود را از رقبا جلو بیندازید. ولی در مواجهه با مخاطبان بی‌علاقه تفاوت مهمی بین فروشنده‌های حرفه‌ای و فروشنده‌های سطح متوسط وجود دارد. برقرار کردن ارتباط با کسی که تا به حال چیزی از شما نشنیده یا به دنبال راهی برای حل مشکلات خود نیست، سخت است ولی، غیرممکن نیست.

در این مقاله چهار ترفند جذب مخاطب را بیان می کنیم.

از ترفندهای جذب مخاطب این است که نباید انتظار داشته باشید که همه از محصولات شما خوششان بیاید، اما قول می‌دهم که اکثر آن‌ها همیشه خودشان را دوست دارند. به تصویر کشیدن آینده‌ای که با خرید این محصول برای مخاطب رقم می‌خورد، یکی از بهترین روش‌ها برای جلب توجه افراد است.
به عبارت ‌های تبلیغاتی نایک و برگر کینگ یعنی «فقط انجامش بده» و «هر جور که تو بخوای» فکر کنید. این عبارات چیزی درباره‌ی محصول به شما نمی‌گویند. این‌ها به شما می‌گویند با این محصولات می‌توانید چه کار بکنید.

 

آرزوهای مخاطب را هدف قرار دهید

 

خیلی از فروشنده‌ ها هستند که برای معتبر نشان دادن ادعاهای خود سعی می‌کنند طرفدار محصولات خود نباشند. اما خریدار شما، به عنوان کسی که تحصیل کرده و مجرب است، می‌داند که فروشنده باید از محصولش جانبداری کند. در واقع، هیچ چیز باعث نمی‌شود مشتری این حقیقت را فراموش کند، چون کار شما فروختن این محصول است.پس تظاهر کردن را متوقف کنید. اتفاقاً باید نشان دهید که معتقدید سرویس شما بهترین گزینه در بازار است.
خریدار می‌داند که شما اغراق می‌کنید. پس شما هم نشان دهید که از پیشنهاد خود هیجان‌زده‌اید و می‌خواهید نقطه نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید. وقتی به مشتری می‌گویید محصول شما بهترین محصول موجود در بازار است، یا فروشنده‌ ها با همکاری شما به نتایج فوق العاده‌ای دست یافته‌اند، قرار نیست حرف شما به صورت آکادمیک و بر مبنای اطلاعات آماری دقیق مورد بحث قرار بگیرد و اثبات شود. شما نظر خود را بیان می‌کنید، و باید به این نظر متعهد باشید. ما به کسانی که حرف‌های موثق و واقعی می‌زنند اعتماد می‌کنیم، نه صرفاً کسانی که سعی می‌کنند بی‌طرف باشند.

طرفدار محصولات خود باشید

وقتی مخاطب را راضی کردید یک بار دیگه با او تماس بگیرید، هدف شما باید حفظ توجه او باشد. در ابتدای گفتگو بگویید: «قبل از این که یادم بره، باید یه چیزی درباره‌ی مکالمه‌ی قبلی بگم. ولی الان نه، میشه بعداً بهم یادآوری کنید؟» و طرف مقابل هم قبول می‌کند. در پایان گفتگو، مخاطب یا به شما یادآوری می‌کند که حرفتان را بزنید یا اصلاً اشاره‌ای به این مسئله نمی‌کند.
اگر حالت اول پیش بیاید، معلوم است که او جذب حرف‌های شما شده و توانستید کنجکاوی‌اش را تحریک کنید. اگر حالت دوم پیش بیاید، متوجه می‌شوید که مخاطب اهمیتی برای این ترفند قائل نیست (پس باید روش دیگری را اجرا کنید).

کنجکاوی افراد را تحریک کنید

همیشه بهتر است تمرکز خود را بر اجرای مجدد روش‌هایی که قبلاً به موفقیت منجر شده بگذارید و مدام سعی نکنید اشتباهات خود را تکرار کنید. ذهن ما معمولاً به شکل موتور جستجو عمل کرده و نتایجی را نشان می‌دهد که منعکس کننده‌ی دغدغه‌های شماست.
اگر روی چیزهایی که قبلاً جواب داده تمرکز کنید، می‌توانید از همین قانون به نفع خود استفاده کنید. یکی از روش‌های تقویت این ذهنیت این است که با مشتریان فعلی خود تماس بگیرید و از آن‌ها بپرسید که اولین بار چه چیزی باعث شد توجه‌شان به صحبت‌های شما جلب شود. به نکات مشترکی که از گفته‌های آن‌ها به دست آوردید دقت کنید و در تماس ‌های بعدی از همین متدها استفاده نمایید.

اگر می‌خواهید بدانید بهترین روش فروش چیست، پاسخ نزد کسانی است که قبلاً با موفقیت توانستید با آن‌ها معامله کنید.

 

از موفقیت‌های قبلی به عنوان راهنما استفاده کنید.

راه های جذب مخاطب از طریق محتوا کدام است؟

فعالیت بازاریابی محتوایی، یک رویکرد استراتژیک در بازاریابی است که بر تولید و توزیع محتوای با ارزش تمرکز دارد. بازاریابی محتوا یکی از قدیمی‌ترین و بهترین راهکارهای بازاریابی دیجیتال می‌باشد. از طریق بازاریابی محتوایی می‌توان یک مخاطب خاص را جذب کرد و به مخاطبی که به مشتری سودآور تبدیل شده‌است، انگیزه‌ای برای فعالیت می‌دهد. بازاریابی محتوایی برای سئو و هدف قرار دادن کلمات کلیدی طولانی بسیار مناسب می‌باشد. همچنین این روش به جذب و ایجاد لینک و بهبود اعتبار سایت در موتورهای جستجو کمک می‌کند.

روش های بازاریابی محتوا:

وبلاگ نویسی

یکی از ساده‌ترین راه های بازاریابی محتوا می‌باشد. صاحبان کسب و کارها می‌توانند مقالاتی را بوسیله‌ی یک محتوانویس آماده‌کرده و به‌طور مرتب به اشتراک بگذارند و از آن طریق مخاطبان خود را جذب ‌کنند. این روش بسیار راحت و کم هزینه می‌باشد.

فرمت های خلاقانه

که شامل:

  • اینفوگرافی:مخاطبان فضای مجازی اغلب فرصت زیادی برای خواندن متن‌های طولانی ندارند. بنابراین باید موضوع خود را به اختصار ارائه دهید. اینفوگرافی ارائه یک مطلب از طریق تصاویر می‌باشد. یعنی محتوا را به همراه تصاویر با نوشته‌های بسیار کوتاه ارائه می‌کنید. اینفوگرافی محتوای شما را به‌صورت سریع و زیبا نمایش خواهدداد.

 

  • اینفوگرافی متحرک: همان اینفوگرافی است و به همراه انیمیشن ارائه خواهدشد.

 

  • ویدئو:امروزه مردم زمان بسیار زیادی را برای تماشای ویدئو بصورت آنلاین اختصاص می‌دهند. تنها یک دقیقه محتوای ویدئویی ارزشی برابر با یک متن ۱میلیون کلمه‌ای دارد. سعی‌کنید ویدئوهایی با هدف ارائه راهکارهایی برای حل مشکلات کاربران و یا ویدئوهای آموزشی تهیه کنید تا پاسخگوی نیاز کاربرانتان باشد.