09120611795

ز

موشن انیمیشن چیست؟

انیمیشن عبارت است از هر تکنیکی که به تمایز تصاویر از یکدیگر اشاره کرده و آنها را به صورت پیوسته پخش نماید. انیمیشن چیزی است که با استفاده از آن هنرمندان، شخصیت های مختلف را با یک کامپیوتر ایجاد نموده و یک داستان با استفاده از هنرمندان دیگر مانند هنرمندان متن، هنرمندان نورپردازی، هنرمندان طراحی و غیره شکل می گیرد.

علاوه بر این انیمیشن با قرار دادن مجموعه ای از فریم ها یا تصاویر ساخته می شود که باعث ایجاد توهم حرکتی می شوند. در عرصه فناوری امروزی، ما ایستگاه های کاری کارامدی داریم که به هنرمندان کمک می کنند تا انیمیشن های با کیفیت بالا و واقع گرایانه تری را تولید کنند.

فیلم های انیمیشنی

فیلم های انیمیشنی نتیجه تخیلات و تصورات کارگردانها هستند.
رایج ترین نمونه های انیمیشن، کارتون هایی هستند که در دوران کودکی مشاهده می کردید. بسیاری از فیلم های متحرک برنده جایزه نیز در این بخش جای می گیرند. آنها بر اساس نقش های داستانی و در یک استودیوی کامل ساخته می شوند. فیلم انیمیشن ها شامل چیزهای واقعی و غیر واقعی هستند. تکنیک به کار رفته در اینگونه فیلمها، عکاسی از طرح یا جای دادن مدل ها برای ایجاد توهم حرکتی در زمانی است که فیلم به صورت توالی نشان داده می شود.

انیمیشن می تواند شامل ایجاد یک شخصیت کامل و صحنه های اطرافشباشد، جلوه های ویژه مانند سقوط برف و یا پرواز یک نمونه ی ظریف تر از انیمیشن های به کار گرفته شده در ویدیو هستند. مانند موشن گرافیک ،انیمیشن نیز در فرم2D یا 3D تولید می شود. هنگامی که این نوع ویدیو متحرک به درستی تولید شود جالب، احساسی و، سرگرم کننده خواهد بود. استفاده از انیمیشن یک روش عالی برای نشان دادن شخصیت برند شما است. این نوع ویدیو به سرعت بینندگان را جذب می کند و آنها را به سوی برندتان هدایت می نماید. علاوه براین، ویدیو متحرک اغلب بینندگان را تشویق می کند تا آنچه دیده اند را به اشتراک بگذارند و لذا سبب
می شود که به راحتی در کانال های رسانه های اجتماعی شناخته شوید.

چه چیزی بین دو مفهوم موشن گرافیک و انیمیشن مشترک است؟

قبل از اینکه به تفاوت انیمیشن و موشن گرافیک نگاه کنید، اجازه دهید “ببینیم که اصلا این دو اصطلاح به چه معنی می باشند.
هم موشن گرافیک و هم انیمیشن، فرم های هنری هستند که در آنها اشیاء یا شخصیت ها به حرکت در می ایند. در واقع این مفاهیم هنر ترسیم یک تصویر استاتیک و جانبخشیدن به آن هستند.

هر دوی این هنرها از یک نوع نرم افزار برای رسیدن به نتایج مورد نیاز خود استفاده می کنند؛ علاوه بر این موشن گرافیک و انیمیشن دوازده اصل انیمیشن را دنبال می کنند.
این اصول مجموعه ای از قوانین بصری را فراهم می اورند که به هنرمندان کمک می کنند تا بتوانند به اشیا جان بدهند. از جهش گرفته تا رول کردن و پرش، این دوازده اصل دوازده اصل اساسی هستند که برای جان بخشیدن به اشیا به کار گرفته می شوند. در واقع، می توان گفت که موشن گرافیک و انیمیشن مکمل یکدیگر هستند.

جنبه داستانی ، اصلی ترین تفاوت انیمیشن و موشن گرافیک

  • بهترین روش برای توضیح تفاوت انیمیشن و موشن گرافیک این است که آنها را از طریق داستانهایی که تعریف می کنند بشناسیم. به طور کلی انیمیشن نمایشی بصری از یک داستان است و شامل کاراکترهای مختلفی می باشد که در آن فعالیت می کنند. این داستانها می توانند یک انیمیشن متحرک کوتاه، یک انیمیشن کامل دیزنی و یا تنها شخصیت های متحرکی باشند که داستانی را روایت می کنند. موشن گرافیک بیشتر در مورد زندگی بخشیدن به چیزی است که اصلا وجود ندارد. به عنوان مثال اشکال موجود در ارائه، که در پس زمینه ویدیو به منظور توضیح آن قرار می گیرند. کاربرد دیگر موشن گرافیک برای توضیح فرآیند است. به عنوان مثال، روش تولید محصول و سپس ارسال آن برای مشتریان. به طور کلی انیمیشن بیشتر جنبه داستانی دارد و غالبا محتوای خود را از طریق داستان به بیننده منتقل می کند اما موشن گرافیک بیشتر با تکیه بر تصویر و عناصر بصری از جمله فرم، رنگ، بافت و ترکیب بندی و حرکت محتوای خود را ارائه می دهد. گرچه استفاده از عناصر بصری، موسیقی، صدا و حرکت ، وجه مشترک انیمیشن و موشن گرافیک هستند اما روایت داستانی معمولا در انیمیشن غالب است.
  • انیمیشن بیشتر شخصیت محور است اما موشن گرافیک غالبا تصویر محور.
  • انیمیشن غالبه به لایه های زیرین داستانی، روانی، احساسی و فلسفی شخصیت ها و پرسوناژ ها می پردازد اما موشن گرافیک بیشتر به جنبه های سمبولیک، نشانه شناسی و تشریح رویدادها و فرایندها می پردازد. از این رو کاربرد موشن گرافیک بیشتر در صنعت تبلیغات و بردینگ است و انیمیشن در صنعت سرگرمی و سینما.
  • غالب ارائه انیمیشن بیشتر به سینمای داستانی نزدیک است. غالب هایی چون سریال تلویزیونی، فیلم سینمایی، انیمیشن های کوتاه داستانی و … اما غالب ارائه موشن گرافیک بیشتر به تیزرهای تبلیغاتی، تیتراژ و عنوان بندی، کلیپ های آموزشی و… نزدیک است.
  •  آثار انیمیشن بیشتربا تکنیک تدوین تداومی تدوین می شوند  که برای روایت داستانی معمول تر است. اما آثار موشن گرافیک بیشتر با تکنیک غیر تداومی و غیر خطی که فاقد تداوم زمانی و مکانی رویدادهاست و بیشتر به ارائه محتوا تکیه می کند تا روایتی دارای توالی رویداد ها. 

 

مقایسه موشن گرافیک و انیمیشن- اهداف تجاری و بهترین روش‌ها

قطعا تا کنون متوجه شده اید که موشن گرافیک و انیمیشن هنرهای فوق العاده ارزنده ای هستند و هم اکنون حتما می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توانید از این نوع ویدئوها در محیط بازاریابی محتوا استفاده نمایید. شاید شرکت شما نیازمند یک ویدیوی آموزشی جدید است که بتواند به وسیله ان توجه کارمندان خود را به سمت موضوعی جلب کند.
مهم نیست که هدف ویدئوی شما چیست، چرا که هر چه باشد شانس خوبی است تا بتوانید مضمون پیام را با استفاده از موشن گرافیک یا انیمیشن (یا ترکیبی از دو) القا نمایید.

اصول اولیه

پیش از این که بیشتر در این مورد توضیح دهیم، باید بگوییم که همه چیزهایی که در اینجا درباره ی شان صحبت می کنیم در واقع یک نوع «انیمیشن» هستند. انیمیشن به عنوان «دستکاری تصاویر الکترونیکی با استفاده از یک کامپیوتر برای ایجاد تصاویر متحرک» تعریف می‌شود. گرافیک “قطعه ای از فیلم های دیجیتالی یا انیمیشن است که توهم حرکت یا گردش را در بیننده ایجاد می‌کنند.” بنابراین، در حالی که موشن گرافیک یک نوع انیمیشن است، در هر دو فرآیند ایجاد محصول نهایی، تا حدودی متفاوت است.

قبل از استفاده از یکی از این سرویسها، ابتدا باید دقیقا بدانید که از ویدیوتان چه می خواهید. نه تنها این امر به طراحان در فرآیند تولید خلاق کمک کنند، بلکه از هدر رفتن زمان و وقتتان نیز جلوگیری می نماید. انچه باید بدانید این است که چهار هدف اصلی کسب و کار یعنی توضیح، آموزش، فروش و گفتگو با استفاده از موشن گرافیک و انیمیشن قابل حصول هستند.

اهداف کسب وکار

انیمیشن و مخصوصا موشن گرافیک ابزارهای بسیار عالی برای آموزش هستند. در واقع برای فهماندن یک موضوع سخت و یا ناخوشایند به شیوه ای جالب و به یاد ماندنی هیچ راهی بهتر از استفاده از تصاویر متحرک نیست.

آموزش

زیبایی انیمیشن این است که تماشای آن برای بیننده سرگرم کننده و جذاب است .بنابراین می توان از آن در بازاریابی استفاده نمود و به راحتی توجه مصرف کنندگان را به سوی موضوع مورد نظر جلب نمود.

فروش

انیمیشن و موشن گرافیک ساده و پیچیده باعث ارائه اطلاعات به شیوه ای روشن و به یاد ماندنی می شوند. حتی خود شما نیز از این طریق نتایج حاصل از حاشیه سود ناخالص سه ماه گذشته را بهتر به یاد خواهید داشت. حالا که ما به درک بهتری از اهداف کسب و کار موشن گرافیک و انیمیشن دست یافتیم بهتر است در مورد ویژگی ها و عملکرد هر دو صحبت کنیم

تعریف کردن