09120611795

با ورود اینترنت، روش‌ های بازاریابی در دنیای امروز به مفهومی بسیار گسترده تبدیل شده است. استفاده از انواع مختلف روش‌‌های بازاریابی می‌تواند برند شما را بسیار قوی‌تر سازد و نرخ تبدیل بسیار بیشتری ایجاد کند. مسلما استفاده از همه ی تکینک های بازاریابی به طور همزمان ملزم و ضروری نیست. در ابتدا می بایست هدف خود را از بازاریابی مشخص کنید و با علم به روش های مختلف بازاریابی استراتژی انتخاب بهترین روش بازاریابی را می توانید مشخص کنید. استراتژی بازاریابی یک سری اقداماتی است که برای درگیر کردن مشتریان انجام می‌شود و در نهایت آنها را به خرید هدایت می‌کند. هریک از استراتژی‌های بازاریابی برای رسیدن به اهداف متفاوتی طراحی شده‌اند. در ادامه به معرفی انواع مختلف روش های نوین بازاریابی می پردازیم. زمانیکه به تمام گزینه‌های بازاریابی آشنا باشید، می‌توانید بهترین استراتژی‌ بازاریابی که برای کسب و کار شما مناسب‌تر است را انتخاب کنید.

یکی از به روز ترین روش های بازاریابی، بازاریابی دیجیتال مارکتینگ می باشد. دیجیتال مارکتینگ (digital marketing) به استفاده از رسانه‏ های جدید در دنیای تجارت اطلاق میشود که این بازاریابی دیجیتال بسیار به اینترنت وابسته می باشد و نام دیجیتال مارکتینگ را به خود گرفته است. در واقع می توان گفت به تمام فعالیت هایی که به منظور تبلیغ محصول، خدمات، برندها و بررسی رفتار مشتری در بستر اینترنت صورت می گیرد دیجیتال مارکتینگ گفته می شود.

اگر بخواهیم دیجیتال مارکتینگ را با بازاریابی سنتی مقایسه کنیم، در واقع برخلاف بازاریابی سنتی، در دیجیتال مارکتینگ مشتریان بیشترین اهمیت را دارند به همین منظور شرکت ها با استفاده از ابزارهای مختلف مانند وب سایت، ایمیل، موبایل، شبکه های اجتماعی سعی در تحلیل رفتار مشتری می کنند تا تبلیغات خود را در زمان مناسب و بر روی طیف وسیعی از کاربران منتشر نمایند تا در نتیجه بتوانند بهترین بازخورد را دریافت نمایند.

استفاده بهینه از تمام این ابزارها در دنیای دیجیتال، می تواند سینرژی مناسبی را جهت گسترش یک کسب و کار در اینترنت ایجاد نماید. به عبارت دیگر، دیجیتال مارکتینگ به استفاده مناسب از ابزارهای دیجیتالی جهت ایجاد معماری و ساختار حرفه ای در بستر اینترنت و گسترش آنها از طریق هدف گذاری و تعیین استراتژی مناسب در این زمینه اطلاق می شود. برخی از مواردی که به بازاریابی اینترنتی مرتبط هستند عبارتند از :

بازاریابی BC2

بازاریابی B2C به استراتژی بازاریابی اشاره دارد که برای کسب و کاری طراحی شده است که محصولات یا خدمات خود را به طور مستقیم به مصرف کنندگان عرضه می‌کند. این مدل بازاریابی می‌تواند به صورت آنلاین یا در فروشگاه‌های فیزیکی و یا هر دو کار کند.نوع مشتریان باید شناخته شود، در کجا زندگی می‌کنند، چقدر درآمد دارند، ترجیح به خرید از شبکه‌های اجتماعی دارند یا بازایابی ایمیلی. امروزه خرده فروشی‌های آنلاین مانند آمازون و دیجی‌کالا بخش مهمی از بازار مصرف‌کننده را در اختیار دارند.

بازاریابی B2B

در عین حال به دلیل اینکه محصولات در نهایت به دست مصرف کننده نهایی می‌رسد باید نیازهای او نیز درنظر گرفته شود. بازاریابی B2B به دلیل اینکه با گروه یا سازمان تصمیم‌گیرنده در ارتباط است، روند مشکل‌ و طولانی‌تری دارد. برخلاف بازاریابی B2C، بازاریابی B2B زمانی اتفاق می‌افتد که یک سازمان محصولات یا خدمات خود را به یک کسب و کار یا سازمان دیگری ارائه می‌کند. بازاریابی B2B نیازمند یک رویکرد متفاوت است زیرا تعداد و نوع مشتریان و میزان خرید کاملا متفاوت است.

بازاریابی مستقیم

هدف بازاریابی مستقیم ارتباط بی‌واسطه با مشتریان بالقوه و فعلی است. بازاریابی مستقیم یک استراتژی سودمند است، اما تنها برای برخی از نیچ مارکتینگ‌ها کاربرد دارد. مسلم است که بسیاری از افراد دیگر دوست ندارد که به طور مدام هدف تبلیغات قرار بگیرند و پیام‌های تبلیغاتی دریافت کنند. از مهم‌ترین روش‌هایی که سبب رشد کسب و کار اینرتنتی می‌شود بازاریابی مستقیم است. از نمونه‌های بازاریابی مستقیم، ایمیل‌های دریافتی از سایت‌هایی است که در آنها ثبت نام کرده‌اید. ارسال بسته‌های پستی و کاتالوگ محصولات به مشتریانی که آدرس آنها را دارید نمونه دیگر بازاریابی مستقیم است. بازاریابی مستقیم این امکان را می‌دهد که پیام‌های ارسالی در هر شکلی شخصی‌سازی شوند. همچنین با توجه به بازخوردهای گرفته شده بهترین روش برقراری ارتباط استفاده شود.

نتیجه گیری:

استراتژی‌های بازاریابی را که مناسب کسب و کار خود می‌بینید امتحان کنید تا دریابید که بهترین آنها برای مخاطبان شما چیست. به علاوه، می‌توانید روش های بازاریابی مختلف را ترکیب کنید تا کسب و کار خود را سریع‌تر و با تلاش کمتری به موفقیت برسانید.
یکی از مهم‌ترین کارها در بازاریابی، تجزیه و تحلیل اطلاعات است. هر چقدر بیشتر بازخورد بگیرید و داده‌های بیشتری جمع آوری کنید، پیام‌های بازاریابی هدفمندتری ارسال خواهید کرد.

تیم رسانیک با تجزیه و تحلیل اطلاعات، برترین روش بازاریابی کسب و کار شما را مشخص و بر اساس آن اقدام می نماید.