09120611795

 

تبلیغات یکی از جذاب‌ترین راه‌های بازاریابی آنلاین است که تبلیغ دهندگان می‌توانند برای جذب مخاطب از آن استفاده کنند. چرا که ویدیو از المان‌های سمعی و بصری استفاده می‌کند تا نظر مخاطبان را به خود جلب کند و نسبت به متن، اطلاعات زیادی را در مدت زمان کمتری منتقل می‌کند.

  • طبق آمار hubspot حدود 78  درصد از مردم هرهفته، ویدیوهای آنلاین تماشا می‌کنند و 55 درصد از آنها هر روز این کار را انجام می‌دهند.
  • کاربران یوتیوب در هر روز بیش از 500 میلیون ساعت ویدیو تماشا می‌کنند.
  • در سال 2020، ویدیوهای آنلاین بیش از 80 درصد از ترافیک اینترنت را تشکیل می‌دهند.
  • قرار دادن ویدیو در صفحات فرود می‌تواند نرخ تبدیل آن‌ها را تا 80 درصد افزایش دهد.
  • نزدیک به 50 درصد از کاربران اینترنت قبل از آنکه برای خرید به فروشگاه‌های آنلاین مراجعه کنند، به دنبال ویدیوهای تبلیغاتی معرفی محصول مورد نظر خود هستند.
ویدیوی تبلیغاتی چیست؟

تبلیغات ویدیویی چیست؟

براساس آمارهای بیان شده در ابتدای متن، امروزه ویدیوها یک روش قدرتمند برای جلب توجه مشتریان است و در نتیجه ویدئو مارکتینگ روز به روز دارای محبوبیت و اعتبار بیشتری می‌شوند. بازاریابان می‌توانند از طریق نمایش ویدیو، با ایجاد ارتباط با مخاطبان خود در هر زمان و هر مکان، به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنند و برای برند خود بازاریابی کنند.

چرا تبلیغات ویدئویی را انتخاب کنیم؟

با مطالعه آمار و ارقامی که در ادامه بیان می‌کنیم، خواهید دانست که چرا باید ویدئو مارکتینگ را در برنامه بازاریابی برند خود بگنجانید.

80 درصد از مشتریان بر این باورند که تبلیغات ویدیویی برای خرید یک محصول بسیار تاثیرگذار و مفید است.

80 درصد از کاربران ویدیویی که 30 روز اخیر مشاهده کرده‌اند را به یاد دارند. بنابراین، محتوای ویدیویی تا مدت زیادی در ذهن افراد باقی می‌ماند.

52 درصد از بازاریابان بر این باورند که ویدیو یک محتوای تبلیغاتی با بیشترین میزان بازگشت سرمایه است.

تبلیغات ویدیویی به‌طور میانگین، نرخ کلیکی معادل با 1.84 درصد دارد که بیشترین میزان نرخ کلیک در میان تمام تبلیغات دیجیتالیاست.

رشد درآمد سالانه برندهایی که از ویدیو در تبلیغات شان استفاده کرده‌اند، 49 درصد بیشتر از میزان رشد درآمد سالانه برندهایی که از تبلیغات ویدیویی استفاده نکرده‌اند، است.

43 درصد از افراد تمایل به تماشای محتوای ویدیویی بیشتری از سمت بازاریابان دارند.

73 درصد از بازاریابان ادعا دارند که درصورتی‌که در زمان، منابع و بودجه محدودیتی وجود نداشته باشد، محتوای ویدیوی بیشتری تولید می‌کنند.

تولید ویدیوی تبلیغاتی در رسانیک
تبلیغات ویدئویی همسان Native Video Ad
تبلیغات ویدیویی پیش‌نمایشی Pre-Roll Ad
تبلیغات ویدئویی بینابینی Interstitial Video Ad
تبلیغات ویدئویی جایزه‌ای Rewarded Video Ad
ویدیوی تبلیغاتی و رسانیک

بدون شک ویدیو مارکتینگ می‌تواند از بهترین گزینه‌ها برای تقویت کردن استراتژی تبلیغات شما باشد. اما اگر شما هنوز شک دارید و سؤال‌هایی دارید مثل، “آیا ارزشش را دارد تا هزینه‌ای برای تولید محتوای ویدیویی کنار بگذارید؟ آیا شما منابع کافی برای ساخت و استفاده از ویدیو برای تبلیغاتتان دارید؟”  این مقاله رو تا آخر بخوانید تا به اهمیت ویدئو مارکتینگ بیشتر پی ببرید.

جواب این سؤال‌ها بسیار ساده است: بله، طبق آمارها و تجربیات شرکت‌های بزرگ مشخص شده که استفاده از ویدیو مارکتینگ در بازاریابی دیجیتال بشدت در حال رشد است و از آن طرف بازگشت سرمایه بالایی دارد. ما در اینجا ۸ دلیل که شما باید از ویدیو مارکتینگ در بازاریابی خود استفاده کنید را به شما خواهیم گفت تا درک بیشتری از اهمیت ویدئو مارکتینگ به دست آورید.

۱. ویدیو باعث افزایش نرختبدیل و فروش میشود

اول از همه ویدیو مارکتینگ می‌تواند برای شما واقعا پول‌ساز باشد. آمار نشان می‌دهد حتی بدون در نظر گرفتن اینکه ویدیو شما مربوط به کدام مرحله از  قیف فروش است با داشتن ویدیو در صفحه فرود خود نرخ تبدیل شما ۸۰% افزایش خواهد داشت.

همچنین ویدیو می‌تواند مستقیم مخاطب شما رو به مشتری تبدیل کند. تحقیقات نشان می‌دهد ۷۴% از مخاطبانی که ویدیوی معرف یک محصول یا خدمت را مشاهده کردند آن را خریده‌اند.

پس بهتر است هرچه سریع‌تر ویدیوی معرف محصول یا خدمتتان را بسازید.

اگر به این قضیه فکر کنید متوجه می‌شوید آن‌قدرها هم موضوع عجیبی نیست زیرا مغز انسان غالباً درگیر حس بینایی است و اکثر اطلاعاتی که به مغز منتقل می‌شود از طریق چشم است.

پس اگر متوجه شدید عکس‌ها چقدر می‌توانند مغز مخاطب شما رو درگیر کنند فکر کنید که تصاویر متحرک چه میزان تأثیر گذار هستند.

۲. ویدیو، بازگشت سرمایهعالی دارد

یکی دیگر از آمارهای هیجان انگیز نشان می‌دهد ۸۳% از کسب و کارهایی که از ویدیو مارکتینگ استفاده می‌کنند برگشت سرمایه بالاتری دارند. گرچه ویدیو ارزان‌ترین و ساده‌ترین راه نیست و زمان بیشتری می‌گیرد. از آن طرف امروزه ابزارهای تدوین فیلم در دسترس تر هستند و حتی روی موبایلتان می‌توانید ویدیو خود را ضبط و تدوین کنید.

نکته مهم دیگری که باید ذکر کرد این است که احتیاجی نیست ویدیو شما کامل باشد، امروزه محتوا حرف اول را در جذب مخاطب و مشتری می‌زند. تجربه و تحقیقات نشان می‌دهد که بیننده جذب ویدیوهایی می‌شود که محصول یا خدمت خودتون رو به خوبی در آن توضیح داده باشید، پس در نتیجه کیفیت و تکنیک ساخت اولویت اول ویدیو نیستند.

بنابراین می‌تونیم بگیم ویدیو مثل پیتزا است هرچقدر هم بد باشه، بازم خوبه.

۳. با ویدیو اعتماد می‌سازید

اعتماد، پایه و اساس نرخ تبدیل و فروش است.جلب اعتماد به خودی خود می‌تواند یکی از اهداف اصلی شما باشد، تمام مفهوم بازاریابی محتوا ایجاد اعتماد و روابط بلند مدت است. با دادن چیزی بیشتر از محصول یا خدمتتان به مشتری و برداشتن تمرکز ازینکه صرفاً محصول یا خدمتتان را بفروشید شما می‌توانید در دل مخاطب خود نفوذ کرده و اعتماد سازی کنید.

بقول مارک شفر مدیر اجرایی شرکت بازاریابی شفر:

“عصر جدید وابسته به نوع احتراق و سوخت است. نه فقط محتوا بلکه اعتماد، نه فقط ترافیک سایت بلکه گلچینی از مردم که از محتوای شما حمایت می‌کنند و آن را منتشر می‌کنند، می‌توانند چرخ کسب و کار شما را بچرخانند”

ویدیو همه این کارها را انجام می‌دهد، در محتوای ویدیویی احتمال اینکه احساسات مخاطب را درگیر کنید بسیار بالا است.

وقتی ما از گلچینی از مردم صحبت می‌کنیم به عنوان مثال منظور ولاگر ها و اینفلوئنسر ها هستند که امروزه از قدرتمندترین عناصر فضای مجازی حساب می‌آیند. پس اگر شما می‌خواهید به‌صورت جدی بازاریابی محتوا را شروع کنید تمرکز خود را بر ویدیو بگذارید.

ویدیوهای تبلیغاتی می‌توانند گزینه مناسبی برای ایجاد اعتماد باشند، بعضی از مصرف کنندگان هنوز هم با شک و تردید خرید اینترنتی خود را انجام می‌دهند، اما اگر شما برای محصول یا خدمت خود ویدیو تأثیر گذار بسازید می‌توانید همان مخاطب‌های شکاک را به مشتری تبدیل کنید. بر همین اساس هم آمار نشان می‌دهد ۵۷%  از مخاطبانی که ویدیوی تبلیغاتی از محصول یا خدمتی را مشاهده می‌کنند آن را خریداری خواهند کرد.

۴. گوگل عاشق ویدیو است

وجود ویدیو در سایتتون باعث می‌شود که بینندگان زمان بیشتری در سایت بمانند. از آن طرف هرچه در سایتتون بیشتر بمانند اعتماد بیشتری خواهند کرد و موتورهای جست و جو به این نتیجه می‌رسند که سایت شما محتوای خوبی را ارائه می‌دهد. به گفته سایت Moovly با داشتن ویدیو در سایت احتمال اینکه در صفحه اول سرچ گوگل باشید ۵۳ برابر خواهد شد.

برای داشتن استراتژی بهتر در زمینه انتشار محتوای ویدیویی اینجا را کلیک کنید.

۵. کاربران موبایل به دنبالویدیو

امروزه موبایل و ویدیو دست به دست هم دادند ۹۰% از مصرف کنندگان، ویدیو را روی گوشی خود می‌بینند، از سال ۲۰۱۳ تا به الان ویدیوهای موبایلی ۲۳۳ درصد افزایش داشته. به گفته سایت یوتیوب هر ساله کاربران موبایلی ۱۰۰% افزایش پیدا می‌کند.

از آنجایی که بیننده‌های ویدیو روز به روز افزایش می‌یابند و از آن طرف دارندگان گوشی‌های هوشمند بیشتر می‌شوند، می‌توان نتیجه گرفت مخاطبان شما هر روز بیشتر از قبل خواهند شد.

همچنین گوگل هم اظهار دارد که کاربران گوشی‌های هوشمند، ۲ برابر نسبت به تلویزیون و ۱٫۴ برابر نسبت به کامپیوتر ترجیح می‌دهند ویدیو را روی گوشی خود تماشا کنند، این امر موجب می‌شود حس نزدیک‌تری به برند و شخصی که ویدیو آن را تماشا می‌کند داشته باشد.

رشد ویدیوهای موبایلی به این معناست که برندها و اشخاص باید نسبت که تجربه‌های مخاطب با گوشی‌های هوشمندشان حساس باشند.

۶. ویدیو مارکتینگ همه چیزرا توضیح میدهد

آیا شما در حال عرضه کردن محصول یا خدمت جدید هستید؟ ویدیویی بسازید که نشان دهد محصول یا خدمتتان چگونه کار می‌کند ۹۸%  از کاربران می‌گویند برای درک بهتر محصول یا خدمت ویدیوی معرف آن را تماشا می‌کنند. به خاطر همین موضوع ۴۵% از کسب و کارهایی که از ویدیو مارکتینگ استفاده می‌کنند در صفحه اصلی سایتشان ویدیو معرف دارند و تحقیقات نشان می‌دهد با داشتن ویدیوی معرف در صفحه اصلی تأثیر گذاری سایت ۸۳% افزایش خواهد داشت.

آیا در تلاشید تا مفهوم پیچیده‌تری بگید؟ از تصاویر متحرک یا انیمیشن استفاده کنید. انیمیشن‌ها مفاهیمی رو می‌توانند منتقل کنند که نوشته‌ها یا ویدیوهای زنده نمی‌توانند. در ضمن دیگر ساخت ویدیوهایی که یک نفر می‌نشیند و حرف می‌زند تا محصول را معرفی کند دیگر جای خاصی را در استراتژی‌های  جدید ندارد. ویدیوهای انیمیشنی ترکیب کاملی از چیزهای سرگرم کننده، نوستالژی و ساده هستند که همگی کار می‌کنند. مطمئن باشید فرایندی را پیش می‌برید که کارش را به درستی انجام می‌دهد.

۷. حتی تنبل‌ترین‌ها هم باویدیو درگیر میشوند

ویدیو یکی از بهترین روش‌های یادگیری است، از آن طرف استفاده از آن بسیار راحت است.

مشغله‌های زندگی امروز به قدری زیاد شده که کمتر کسی حاضر است متن توضیحات محصول را بخواند یا نسبت به خدمت شما مطالعه کامل داشته باشد. مشتریان مدرن ترجیح می‌دهند کارکرد محصول یا خدمت شما را ببینند. بنابراین می‌توان گفت داشتن محتوای ویدیویی در بازاریابی محتوا امروزه جایگاه مهمی را پیدا کرده.

ویدیو مارکتینگ می‌تواند بر روی مخاطبان گسترده‌تری نسبت به سایر استراتژی‌ها تأثیر گذار باشد، حتی افراد تنبل.

۸. ویدیو، مردم را تشویقمیکند تا آن را منتشر کنند

در هشتمین سالانه گزارش صنعت بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، مایکل استلزنر اظهار داشت در سال ۲۰۱۵، ۶۰%  از بازاریاب‌های رسانه‌های اجتماعی از محتوای ویدیویی استفاده می‌کرده‌اند که این آمار در سال ۲۰۱۶ به ۷۳% رسیده است و مطمئناً این آمار هرساله بیشتر شده و خواهد شد.

شبکه‌های اجتماعی امروزه به‌واسطه قابلیت‌ها و ابزارهایی  که دارند مردم را تشویق می‌کنند که محتواهای مختلف را اشتراک بگذارند. به‌عنوان مثال اینستاگرام از فرمت ویدیوهای ۶۰ ثانیه‌ای، استوری، IGTV و پخش زنده استفاده می‌کند.

با این حال بازاریاب‌ها نباید فراموش کنند که مردم در رسانه‌های اجتماعی احساسات را منتشر می‌کنند نه حقیقت را.

۷۶% از کاربران ادعا می‌کنند در صورتی که یک محتوا سرگرم کننده باشد آن را با دوستان خود به اشتراک می‌گذارند.

پس برای اینکه مخاطب را تشویق کنید تا محتوای شما را منتشر کند آن را بامزه ، سرگرم کننده و احساسی بسازید، درسته برافروختن احساسات برای شما بازگشت سرمایه نیست اما باعث می‌شود تا بیننده را به سایت خود هدایت کنید.

 

۱. تبلیغات ویدیویی به‌صورت عجیبی تأثیرگذار هستند

میانگین نرخ کلیک ویدیو ۱٫۸۴% است که این نرخ از تمام فرمت‌های تبلیغات دیجیتال بیشتر است. برای یک کلیپ ۱۵ ثانیه‌ای غیر قابل پرش یا عبور یوتیوب نرخ تکمیل ۹۲% است و برای ویدیوهای قابل پرش ۹% است.

همچنین تبلیغات ویدیویی، تأثیرگذاری زیادی در شبکه‌های اجتماعی دارند، طبق تحقیق نیلسن بر روی پلتفرم فیسبوک به این نتیجه رسیده که ۷۴% از ویدیوهای تبلیغاتی در ۱۰ ثانیه اول می‌توانند بازخورد  مخاطب را به همراه داشته باشد.

پس بجای ساخت بیلبورد به فکر ساخت ویدیو باشید.

۲. ویدیو، بازاریابی ایمیلی را بهدست گرفته است

در حین ساخت ویدیوی تبلیغاتی در نظر داشته باشید که آن را با کمپین تبلیغاتی ایمیلتان ترکیب کنید. با داشتن محتوای ویدیویی در ایمیلتان نرخ کلیک شما ۹۶%  افزایش خواهد داشت. این روشی بسیار کاربردی برای جایگزینی تبلیغات پیامکی به کمپین تبلیغات ایمیلی است.

مزایای تولید ویدیوی تبلیغاتی

 

و باز در ادامه این مقاله ۱۰ مورد از استفاده‌های محتوای ویدیویی را به شما میگوییم:

۱.  اکثر مصرف کنندگان، ویدیودیدن را به جای خواندن ترجیحمیدهند

امروزه اولویت مصرف کنندگان به دیدن ویدیو است که این امر باعث می‌شود در آینده‌ای نزدیک، محتوای ویدیویی حرف اول را در بازاریابی محتوا بزند. در آینده ویدیو بیشتر برای نرخ تبدیل و هدایت استفاده خواهد شد. خیلی از خریداران امروزه دیگر نمی‌خواهند با فروشندگان صحبت کنند، به همین دلیل در آینده ویدیو می‌تواند تأثیرگذارترین نوع تبلیغات باشد.

محبوبیت ویدیو نیز بدین معنی است که باید محتوای بیشتری در بالای قیف فروش در فرمت ویدیو باشد. در موارد B2C به‌صورت واضح می‌تواند از ویدیو استفاده کرد، اما B2B هم به هر حال جایگاه خودش را دارد و طرف مقابل شما یک فرد است. استفاده از محتوای ویدیویی در استراتژی‌های تبلیغاتی باعث می‌شود احتمال اینکه مخاطبان در منطقه راحتی  بمانند بیشتر است.

۲. کیفیت محتوا مهم است نه کیفیت تولید آن

به این معنی نیست که کیفیت تولید محتوای شما در حد استاندارد نباشد ولی باید در نظر گرفت امروزه محتوا بخش مهم‌تری از یک کمپین تبلیغاتی را دارد، اما شما با داشتن کیفیت بهتری از تولید می‌توانید اعتماد بیشتری را جلب کنید. امروزه با در اختیار داشتن انواع فرمت‌های ویدیویی مثل پخش زنده، ضبط وبینار و… این امکان به شما داده شده تا بتوانید اعتمادسازی بهتری در دل مخاطبان خود کنید.

۳. تولید محتوا ویدیویی به‌طور مداوم و با کیفیت مناسب

این کار باعث می‌شود تا در آینده‌ای نزدیک در پلتفرم‌هایی مثل اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی به مخاطبان خود حجم زیادی از محتوا را ارائه دهید که به نوعی یک استراتژی تبلیغاتی محسوب می‌شود.

۴. به زودی برندها متوجه قدرت ویدیو خواهند شد

به زودی برندها متوجه اینکه فرمت‌های مختلف ویدیو چه کمکی به استراتژی تبلیغاتشان می‌کند و هر کدام چه کانال‌هایی را حمایت و پشتیبانی می‌کند و چطور محتوای ویدیویی می‌تواند سنگ بنایی باشد تا محتواهای مختلف را برای گسترده کردن استراتژی خود به کار ببرند و در نهایت، ساختن ویدیو چقدر به جهانی شدن آن‌ها کمک خواهد کرد.

۵. داستان گویی از همه چیزمهم‌تر خواهد شد

مردم می‌توانند فهرستی از واقعیت‌ها و دستورالعمل‌ها را در یک مقاله یا نوشته بخوانند، با وارد کردن تمام این اطلاعات به یک ویدیو شما مخاطب خود را از دست می‌دهید. با برقراری ارتباط احساسی در بین مخاطبان خود و تعریف هر کدام از محصولات یا خدمات خود به‌صورت داستانی در ویدیوهای مختلف می‌توانید به‌راحتی بر مخاطبان خود تأثیرگذار باشید.

 

۶.آزمایش کردن ویدیو مارکتینگ

در چنین استراتژیی هیچ قاعدهٔ طلایی  وجود ندارد. وقتی شرکت‌ها و برندها بخواهند وارد چنین استراتژیی بشوند باید تجربه‌های زیادی را به دست بیاورند مثل ساخت ویدیوهای کوتاه و بلند در کانال‌های مختلف، استفاده از تصاویر متحرک، تبلیغات حرف محور، بازیگران، جلوه‌های ویژه و چطور ارائه دادن و معرفی محصول یا خدمت و در نهایت چطور از طریق ویدیو می‌توان مخاطب را به قلاب بکشند و آن را تبدیل به مشتری کنند.

 

۷. ویدیوها باید برای پلتفرم‌ها و موارد مختلف بهینه سازی شوند

برای مثال در بعضی شرایط مخاطب ویدیو شما را بدون صدا گوش می‌دهد، در چنین شرایطی شما باید به فکر زیرنویس باشید تا بتوانید پیامتان را به‌درستی منتقل کنید. تحقیقات نشان می‌دهد در تبلیغات تلویزیونی با داشتن زیرنویس حتی به همان زبان ویدیو بازخورد بهتری خواهید داشت.

 

۸. پخش زنده به‌زودی جایگاه مهمی را در محتوای ویدیویی خواهد داشت

حتی شما با ضبط پخش زنده‌ای که در یک رویداد می‌گیرید می‌توانید در آینده آن را تدوین کرده و از آن استفاده کنید. پخش زنده به علت حالت تعاملی آن با مخاطب راه مناسبی برای جذب مخاطب است. اگر شما در پخش زنده خود از افراد مشهور یا اینفلوئنسرها استفاده کنید بیننده بیشتری خواهید داشت.

 

۹. ویدیو در آینده برای فروشمحصول یا خدمت و پشتیبانیاستفاده خواهد شد

روش اول این است که شما همراه با محصول یا خدمتتان ویدیوهایی را به مشتریان خود ارائه می‌دهید.

روش دوم هم این است که اگر مشتری شما به مشکلی برخورد کند شما با فرستادن ویدیو از نحوه کارکرد محصول یا خدمتتان به مشتری مشکل را حل می‌کنید.

 

۱۰. بازگشت سرمایه ویدیو مارکتینگ

در مرحله اول قیف فروش اندازه گیری بازگشت سرمایه می‌تواند پیچیده باشد، اما با استفاده از ویدیو در مراحل دیگر قیف فروش شما به نرخ تبدیل و فروش بیشتری خواهید رسید. ویدیو باعث می‌شود فرایند فروش شما سرعت بیشتری بگیرد و مشتری شما کمتر فکر کند و بیشتر خرید کند.

هرروزه تعاریف، نکات، ترفندها و آمارهای جدید و شگفت انگیزی از بازاریابی به گوشمان می‌خورد یا آن‌ها را مطالعه می‌کنیم اما حالا شما با دانستن نکاتی مهم در رابطه با اینکه چرا باید از ویدیو مارکتینگ در بازاریابی کسب و کارتان استفاده کنید و با درک بهتری که از اهمیت ویدئو مارکتینگ و موارد استفاده از آن رسیدید، هرچه سریع‌تر به فکر راه اندازی و طراحی کمپین ویدیو مارکتینگ خود باشید.